Pro návštěvníky

Kozákov challenge 2023 je multižánrovým festivalem, konajícím se na vrchu Kozákov, mezi Turnovem a Semily.

O co se jedná?

Od středy do soboty probíhá závod světováho šampionátu v downhill skateboardingu. Těšit se můžete na mezinárodní účast jezdců, závodících dolů z kopce rychlostí až 100 km/h.

Dále na kopci bude probíhat bohatý doprovodný program, vrcholící od pátku do nedělního rána. Tento rok jsme pro vás připravili dvě hudební stage, elektronickou a rockovou. Na obou se objeví zvučná jména, která doprovodí samotné závodní klání.

Co bude k vidění?
Trať vede lesem a okolí luk/polí. Pro návštěvníky je zajištěné dostatečné množství výhledů. Aby byla zóna pro účastníky a navštěvníky bezbečná, jsou v rizikových částech rozmístěny balíky sena/slámy a sítě. Protože nám záleží na komfortu návštěvníků, během závodu jsou podél trati bary s občerstvením.

Z kopce je několik panoramatických výhledů. Za dobrého počasí je vidět Mladá Boleslav, Trosky, Jizerské hory, Ještěd... Ideální místo pro romantické výhledy na západy slunce.

Jaké je na vrchu zázemí?

Parkoviště a camp se nachází přímo na kopci. Naleznete zde také stánky s jídlem a pitím. V obci dole pod kopcem se nachází koupaliště.

Kdy se závodí?

5. července/July 2023 - 9.00 - 17.00 - Freeride
6. července/July 2023 - 9.00 - 17.00 - Freeride/Race to qualification
7. července/July 2023 - 9.00 - 17.00 - Race to qualification
8. července/July 2023 - 9.00 - 17.00 - Race

Plati se vstupné?

Ano od pátku rána do neděle rána je jednotná vstupenka 300,- Kč, děti do 15 let mají vstupné zdarma. Na jeden je vstupně za 200,- Kč

Technické informace:

Povrch trati: Asfalt na trati je v kvalitním stavu hladký, bez děr. Závod v tomhle směru nemůže být nikdy přerušen a už vůbec ne zrušen.
Zabezpečení trati: Podél trati jsou rozmístěny balíky sena/slámy a sítě v kritických zatáčkách. 
Délka: 2.88 km
Strmost: 7.89 procent
Max rychlost: 105 km/h
Nejvyšší bod: 744m

Partneři

Mediální partněři

crossmenu